Červen 2007

Krmelín

29. června 2007 v 13:16 | frama |  FOCENÍ
Takhle si jedu "zase" zpátky domů" když tu najednou..........více v galerii cesty :)

ROKYTNO cyklo

11. června 2007 v 23:39 | frama |  CESTY
Rokytno - "u Martina"
DEN PRVNÍ
- Rozehřívačka, :
Jak říkal Roman :" jedeme na kafe do Blatin".
Vyjíždíme až po vydatném polívkovém obědě a za docela chladnějšího počasí vyrážíme na špíše malou projížďku. Přes Sněžné na Blatiny, kde za necelou hoďku dáváme každý dle chuti spoustu vypečených dobrot.
Cesta zpátky nás zavedla drobnějším okruhem nad Blatiny na docela pěkný výšlap a pak sjezd do Kadova - Fryšava - Tři Studně a přes pole na Rokytno a zpátky do Penzionu u Martina.
DEN DRUHÝ
- "ZASE PRŠÍ"
Je neděle a tak prší (začalo už v noci), tak se po snídani jasně rozhodujeme, že pojedem do Bystřice na bazén. Bazén ve sportovním centru byl sice mrňavý, ale zase jenom pro nás a tak jsme se docela vyblbli. Nakonec jsme ještě hodili kuželky a po okružním kolečku po Bystřici zakotvili na výborný oběd.
DEN TŘETÍ
- "VÝLET"
Tak konečně je to tady. Díky dobrému počasí vyrážíme na celodenní výlet k Velkému Dářku a zpátky J.
Začátek, již klasicky přes Fryšavu a podobně, jako na silvestra na běžkách přes les směrem na Herálec. Někde před ním, ale odbočujeme na polní cestu směr Vojnův Městec - Radostín a kolem Dářka se už těšíme na obědovou polívku.
Pozn.mapu se mi bohužel nepodařilo přesvědčit, aby ukazovala trasu kterou jsme jeli.
Po obědě někde ve Škrdlovicích to už berem hopem přes Cikháj, směrem na Fryšavu a do penzionku.
DEN ČTVRTÝ :
- "ODJEZD"
Asi si už počasí myslelo, že toho máme dost a tak začlo ráno nečekaně pršet. Každopádně, když prší my vyrážíme již klasicky na bazén a kuželky, takže nás počasí nedostalo.
Po obědě už většina výpravy míří kolmo, či autmo do Brna. Jen otrlí jedinci si mezi výpadky deště říkají, že se ještě projedou. Tak jsme dali ještě rychlo výlet k Zubří (rybník), přes docela pěknou výhledovku u Roženeckých pasek. Kolečko se vyvedlo a když jsme se vrátili do 10min. přišel déšť.
Účastnící akce :
nahoře - Marťa, Vojta, Honza, Filip, Mirek
dole - Martin, Hanka, Alča, Roman
Věřím, že jsem na nikoho nezapomněl F.

BYČÍ skála

11. června 2007 v 23:20 | frama |  CESTY
SKÁLA


Tři víkendy v květnu se pro zkušené pochůzkáře a náhodné pocestné otevírá jeden zajímavý komplex jeskyní v Moravském krasu. My jsme se vypravili na expedici na popud kulturní ref. Žanety a nutno dodat, že sklidila zasloužené díky.
BYČÍ SKÁLA viz. - Moravský kras


My jsme se tedy vypravili v nečekaně velkém počtu, jelikož nás shodou okolností přijeli navštívit soudružky farmaceutky až z dalekého HK, které tímto zdravíme :)
Cesta probíhala dvěma auty, takže pohoda, nebýt "malicherných" zastávek (2x) na poutích ve Křtinách snad bych se o tom ani nezmínil heh :)
Skálu jsme díky dokonalému seznámení se s mapou našli na první pokus....a navíc všude byly auta. Po zaplacení 50kč dobrovolného vstupného :), jsme vyrazili na studenou prohlídku. Naštěstí jsme byli všichni nachystaní....tedy skoro všichni.
Prohlídka s histor. výkladem pohřebiště byla zajímavá, vůbec mi nevadila nepřítomnost krápníků no a když nás ještě průvodčí seznámil s tzn. železem (to jsme šli do kolen) bylo jasné, že si to budem pamatovat hodně dlouho. :)
Po překonání Býčí skály se nám zdálo, že můžem ještě někam vyrazit a tak jsme, tuším po modré, doklopítali až k staré huti, tam jsme se otočili a mazali po cestě zpátky k autům.
Docela fajn procházka.

Jen abych nezapomněl...příště si nabij foťák :ú)
Doporučuji
F.

MARIANSKE

8. června 2007 v 12:04 | frama |  FOCENÍ
NA - SKOK
Jen tak, tuším neděle....už bylo všude moc lidí, ale co se dá dělat nějak tu musíme žít všichni :)
Mariánské údolí seshora. Ano ano v pozadí Pálava.(Nikkor 300)

VESELSKO

8. června 2007 v 11:58 | frama |  FOCENÍ
VESELÍÍÍ
Fotogrfický výlet, kteý ještě nepřinesl rozhřešení otázky :" proč ta D70 takšumí" ale už se k tomuto schylovalo :)
Složení týmu : Pavel - Filip
Vyrážíme už kolem 7:30 a jsme plni optimizmu, vydáváme se směrem Baťův kanál s plánem co nejméně toho ujet a co nejvíce toho vidět a vyfotit :).
Cestou, necestou přes dobře známý Bzenec a spostou pracovně-technických připomínek tykajících se jednak naší akce OSEVA-Bzenec i spolupr. f. RI okna se v dobré zábavě blížíme k cíly . Veselí nad Moravou.
Baťův kanál - viz také
Mapy.cz: Najdete nás zde
v provozu od Května. My jsme byli asi o 14 dní napřed...bohužel :), ale zase jsme bylio sami.
Ve Veselí jsme prošli park, zámek který snad nespadne...prošli jsme kolem nábřeží a pokusili se "zmrazit" splav :), no nějaké výsledky posuďte sami.
Po cestě zpátky jsme se ještě stavili u nedalekých všude přítomných rybníků a tratá domůůůů.
Pěkný den P & F.

AKCE P+F - S+I

8. června 2007 v 11:40 | frama |  CESTY
Po velice "dlouhé" organizaci se vydáváme na výlet.
:)
Účastnící zájezdu jsou - skupina jedna Pavel a Filip - skupina dvě Svata a Ivan.
Říkali jsme si, že už je pěkně a vůbec, tak že bychom mohli někam vyrazit. Každý z nás už hodně krát projížděl Telčí, ale pořádně jsem se nebyl podívat ani na zámek, tak ta byla jasná. No Dalešice jsou zase o načerpání sil ( piva a aj.) a Náměšť byla pocestě :).
Vyrážíme za krásného rána směr Telč - po cestě obdivujeme pořád stejnojmenné vesnice a rybníky, čekali jsme úmornou cestu, ale nakonec to uteklo jako nic, pořád nahoru a dolů a za chvíli jsme tam.
Přijíždíme do Telče před obědem a tak je všude parádní klid, prošmějdíme celý areál a pak ještě díky tušení rozhledny mrknem na Telč skoro z ptačí perspektivy.
Dostávám hlad a tak, že bychom jeli. Je rozhodnuto, že se vydáme na Dalešice. Směr i vyhlášený pivovar s hospodou nacházíme poměrně snadno, jak říkám byl hlad. :) Pojíme, popijem a valíme dál.
Mrknem se na přehradu hned kousek za Dukovanama.... pěkný výhled, nevím kdo co pořád má proti elektrárnám asi rozešlu fotečky do Rakouských příhraničních novin, ala mrknětě jak si krásně zabudovat elektrárnu do krajiny. viz. pár foto.
Blíží se podvečer a tak mažem nazpět.
Fajn projížďka, ujeto cca 250km, nafoceno cca 100ks. :)

KALISOK 4EVER

7. června 2007 v 21:44 | frama |  FOCENÍ
Neznáte nejlepší místo na koupání …..vůbec ?!!!
Nemůžete znát - Kališovo jezero - 4Ever
Mapy.cz: Najdete nás zde
Fakt, nedávno jsem se po delší době byl podívat, "jaká je voda" a i když jsou fotky poněkud staršího data, voda byla supr….úplně jsem měl chuť jezdit po práci, jenže z Brna…už je to z ruky.