BYČÍ skála

11. června 2007 v 23:20 | frama |  CESTY
SKÁLA


Tři víkendy v květnu se pro zkušené pochůzkáře a náhodné pocestné otevírá jeden zajímavý komplex jeskyní v Moravském krasu. My jsme se vypravili na expedici na popud kulturní ref. Žanety a nutno dodat, že sklidila zasloužené díky.
BYČÍ SKÁLA viz. - Moravský kras


My jsme se tedy vypravili v nečekaně velkém počtu, jelikož nás shodou okolností přijeli navštívit soudružky farmaceutky až z dalekého HK, které tímto zdravíme :)
Cesta probíhala dvěma auty, takže pohoda, nebýt "malicherných" zastávek (2x) na poutích ve Křtinách snad bych se o tom ani nezmínil heh :)
Skálu jsme díky dokonalému seznámení se s mapou našli na první pokus....a navíc všude byly auta. Po zaplacení 50kč dobrovolného vstupného :), jsme vyrazili na studenou prohlídku. Naštěstí jsme byli všichni nachystaní....tedy skoro všichni.
Prohlídka s histor. výkladem pohřebiště byla zajímavá, vůbec mi nevadila nepřítomnost krápníků no a když nás ještě průvodčí seznámil s tzn. železem (to jsme šli do kolen) bylo jasné, že si to budem pamatovat hodně dlouho. :)
Po překonání Býčí skály se nám zdálo, že můžem ještě někam vyrazit a tak jsme, tuším po modré, doklopítali až k staré huti, tam jsme se otočili a mazali po cestě zpátky k autům.
Docela fajn procházka.

Jen abych nezapomněl...příště si nabij foťák :ú)
Doporučuji
F.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama