Červenec 2007

VLTAVA 07 - Brod-Krumlov

2. července 2007 v 12:09 | frama |  CESTY
Je čtvrtek 28.6.2007 a na telefónu mi svití PUCI, tak si říkám co ten jeden otrava chce: "ahoj zkouším Tě jako svoji poslední možnost, nechceš přijet v sobotu na Vltavu? "
-během 5minut. Vysvětluje podrobnosti a já říkám, že se mu ozvu….po roce opět na Vltavu, to nemá chybu, sice zase taková rychlovka, ale aspoň člověk ví že ten víkend za něco stál.
30.6.2007
Vstávám dost nabručeně v 4:40 s vidinou nádherné couračky do ČB ( tímto apeluji na Student agency, aby už tam začala z Brna konečně taky jezdit J ) cesta uběhla jako nic, v 10:14 skoro o minutu dřív, než zněl rozvrh brzdí autobus na střeše nejnovějšího Dějického shopping centra.
Honza nikde, ale dalo se to čekat.
Po nabrání zavazadel, sestry, Zuzky a mušek do skoro úplně NOVÉ škody FABIE - S COMBI. * S ….jako SUPER a seznámení se s posádkou druhého motorového plavidla vyrážíme směr Vyšší Brod.
Zde zanecháváme na čupr parkovišti automobily, převlékáme se do vodních úborů a už se těšíme až odrazíme od břehu.
Slečna na odbavení byla fakt k sežrání….bohužel nemám fotografii J
Po reklamaci naší lodě (F+H) - dostáváme novou a LEPŠÍ, skutečně odrážíme od břehu.
Týmy ve složení :
Č.1 (A) - Katka -h- + David -k -
Č.2 (B) - Magda -h- + Zuzka -k-
Č.3 (C) - Honza -h- + Filip -k-
Když teda Honza tvrdil, že je lodivod č.1, ale nikomu to nedokázal…
Vyrážíme - za pět minut jsme nad jezem ve Vyšším Brodě - točí se to pěkně a hned takhle na začátek, to vypadá náročně. David a já se však nedáme zaskočit a po mírné úvaze jak na to se jako jedni z mála vydáváme ve dvou na sjezd J, no skoro jsme ho dali, ale hold nateklo nám na mlýnku trochu víc vody do lodi než bylo zdrávo a tak po 2hodinovém boji s přívalem …podléháme.
Ne však tak Zuzka, která se rozhoduje, že to co se nepovedlo Davidovi zvládne ona hraje a nebylo daleko do pravdy, jen teda bohužel zase ke dnu…
Po vylovení všeho a všech se uklidňujeme a rvavým tempem míříme přes Rožmberk na Brannou, kde musíme být nejpozději do 17:45, kdy odjíždí vodoBUS, všechno se podařilo a tak po přenesení jezu na Herbertově, kde to ale asi sjet šlo a bravurního zdolání jezíku v Rožmberku jsme na místě. Délka cca. 4,5hod
Stavíme domky přímo naproti půjčovně INGEtour - www.ingetour.cz - můžu říct, že tahle půjčovna nemá chybu! - a po návštěvě restauračního zařízení, které naopak nestálo za nic J usínáme.
Mapa cesty :
1.7.2007
Postupně se probouzíme, počasí se taky probouzí a nakonec se probudilo.
Čeká nás výletek do Krumlova a vlivem včerejšího závodění nasazujeme velice rozvážné, místy až koupací tempo. Pod Pískárnou dáváme vynikající obídek a na vytrávení náš čeká jezík ve Větřní, dlouhej rovnej pohodka…J
Pak pár zátočín a jsme u Papouščí skály, kde už to trochu šumí, ale nedáme se.
Sjížíme ve složení David+Katka, Filip+Zuzka, Zuzka+Filip, všichni bez zranění….
Ještě před kempem dáváme menší pirátskou bitvu, která sice končí bez vyloženého vítěze, ale hlavně jak je vidět na final. Foto všichni spokojeni J
Slovo náčelníka tuším znělo : Díky, bylo to fajn.
A to je pravda, sice dva dny, ale supr.
Filip - Magda - Zuzka - Honza - Katka - David