Duben 2008

4_24.4._JOBS/LYNN CREAK/JOBS

26. dubna 2008 v 0:08 | frama |  Vancouver-CAN
15.-24. 4 - 2008
Hledání........
Anabáze pokračuje, jak tady svorně s Ivanujem notujem, už to stejně nikoho nezajímá, ale já si zápisy stejně dělám, tak proč to nevyblít do sítí...
Min. týden jsme věnovali shánění nějaké "počáteční práce", bohužel přes desítky mailů, návštěvy Vancouverských městských správců čehokoli aj., se nám nepodařili přijít na systém jakým se potencionální zaměstnavatelé se svými potencionálními zaměstnanci kontaktují....
Já se s tím tolik mazat nebudu. Jsou to imbecilní, neschopný, polonegramotný, nespolehlivý kokotí hlavy...ale ze zkušenosti z USA jsme věděli do čeho jdeme. Takže chvíli nás to drží (nasra...st) ale pak se klidníme...páč jsme to mohli čekat. Káždopdně někde je zakopanej pes a teď babo(ano i ty maličká.....hodí se opravdu vše:)) RAĎ. Teď si uvědumuju že mě furt překvapuje jak su z toho všeho překvapenej...a je to zacyklovaný...jako ostatně všechno tady. Ulice, cesty, lidi, obchody...cykl system everywhere...(pozn. cykl systém - furt se motat v kruhu a ničeho pořádnýho se nechytnout).
Asi neodepisovat na emaily(pracovní) je zde normál...prostě to tak je. Ale rezervy ještě jsou - můžeme pomalu zvyšovat počet a frekvenci emailu až do maximlaního vyčerpaní a zahlcení všech email - účtů potencionálních zaměstvavatelů(takový vanik und fido spam:) a doufat že se nekdě zadaří (stačila by pravděpodobnost tak 1:112,pozn. ze 112 našich mejlů aspoň jedna odpověď:)
Nebrat příliš vážně, ale z lehkostí vám vlastní:)
Myčka č.2...
P.S. sponzor AKCE kanada 08 stále hledán..volné pozice. Tak se toho nebojte:
požadavky : spolehlivý, flexibilní, vlastní auto, přátelský, organizačně shopný, s velkou motivací a kladným vztahem k téhle práci. ŽÍT A UMŘÍT PRO TUTO PRÁCI. Plynně umět anglicky a mandarinsky. Čistý trestní rejstřík. 24 hodin v pohotovosti, práce tzv na zavolání.
Pracovní obuv se železnou špicí. Praxe nevyžadována ale je výhodou.
Děkujeme všem za poslané žádosti na tuto pozici, ale pouze ti kteří budou vybráni, budou námi kontaktováni.....(tak neplačte když to nevyjde:)
Možná si říkate, proč tohle všechno, když chci jen chlapcům do Kanady poslat pár drobáčků, ale vězte...zde je profík každý a dělá se profesionálně vše, takže musíme si vás trochu proklepnout jako potencionální dárce:)
......
Je pravda, že jsme zase toho tolik nenapsali a neobvolali...., ale i tak....Ivan sice vyslovil tezi, že si dávají jen na čas...a pak, že to všichni vyhodnotí. Čas znamená cca. měsíc, což znamená že cca za 14 dní nás čeká pěkný nával zájemců o naše služby :)
Psaní a upravování životopisů na tu či hned onu pozici nás zaměstnává a vyčerpavá natolik, že omezujeme výlety :) ikdyž ono každá výprava do města je vlastně výlet :).
Konktrétně tedy 16, 17 dopisujem, něco málo voláme, nakonec schůzka na sobotu s jedním sindikátorem ProPaintrů. Takže takto zmožení plánujeme na pátek výlet na daší "parčík" tentokráte LYNN CREEK.
LYNN CREEK. 18.4.
Ivan náplanoval všechno, jak se patří na zkušeného alpinistu, připravujeme zásoby, bereme si jen trochu upravenou výbavu....žádné vysokohorské věci jak minule....aby jsme zas nebyli za maškary :) no naštěstí boty a bundu jsem si vzal...(přišla k duhu :))
Už naše "klasika" na NORTH VAN., ,přes transit na Phibssech, kde tedy k jedné drobné chybce v plánování dochází a čekáme 80 minut na přípoj....ne dělám si legraci....neříkejte to Ivanovi .
*vůbec spoje autobusů...jezdí skoro všude, zastávky co 100m, ale někdy jezdí jak se jim chce, tím hůř o víkendu, když jich tolik nejezdí, ale co bychom chtěli za naše permice, se dostanem po celém VAN a přilehlém okolí....
Pak už vyrážíme směr SEVER, Ivan v busu kontroluje směr, mapu, azimut, ulice....a všechno hraje....takže jak říkám, organizace...tedy z naší strany naprosto v pořádku.
Vystupujem přesně kde jsme měli někde na okraji severniho VAN, fak krasné místo nad zálivem, klídek....autem kousek do města...TADY BY TO ŠLO,
Hned za posledními baráky začíná LYNN park, klasika údolím řeky "Bobravy" .... :)
Výlet byl fajn, fotky už máte na
Procházka fajn, trochu jsem cítil i nohy, asi jsem se málo najedl :), Začátek jezírko - RICE, pěkné, ale už bylo špatné světlo, pak tedy úprk k zavěšenýmu mostku....tak tady i SNĚŽILO, nečekaně....a pak už teda docela pršelo...:) Naštěstí se na zpáteční cestě rozveselujeme úryvky z RAMBA I _ FIRST BLOOD, jestli nevíme, natáčeli ho právě ZDE !!! kolem LYNN Creeku...no možná ne úplně tady, ale nám to přišlo, že to muselo být určitě tady, už podle všech tajných zákoutí, podlezů, průlezů ano dokonce jsme našli i jasný otisk boty !!! takže jsme to nakonec našli mapa nelhala, bylo to ZDE - RAMBO I !!!
No zmokli jsme naštěstí nejsme v lese prvně :) viz. fota.
Sobota 19, nic moc, těšíme se na schůzu jak psy, ...vůbec se nám tam nechce..., borec nám vše vysvětlil, peníze, pomůcky, práci, ....za 7 minut a doraží mně na konci, že se nám ozve do konce týdne, (pokud vůbec). Dosti otráveně, hledáme, sobota neděle práci zase na našem oblíbeném dopisovacím kroužku :) Dostáváme také první odpovědi na maily psané před 12 dny :))), uzrává v nás nutnost vyrazit v novém týdnu do centra a vzít, holt "cokoli" co bude ať si zbytečně nezvyšujeme náklady., :) no stejně VAN už máme projitý, tak co.,
Pondělí 20, nechávám resume v hotelu BLUE HORIZONT, a razíme s Ivanem do rest. EARL´S, no moc se nám nechtělo, ale co...vypisujem jejich formulář, došel dokonce i ved. Jason, prohazujem pár větiček a domlouváme se, že nám zítra zavolá, večer mi volali z hotelu abych zítra přišel na pohovor....
Úterý 21, BLUE HORIZONT, s ved. Donem pohovor o hokeji a počasí, vyplňuju šílený person, PSYCHO test .... alá, napište kam se z uvedených vlastností řadíte nejvíce a kam nejméně...trvalo mi to asi....no musel jsem se smát....bohužel i nahlas...:) a přesto, že jsem dostal návrh smlouvy a Don vypadal v klidu, manažerka mi už nevolala....asi mně viděla jak jsem se smál u psycho testu...."jak nehorázné" :)
Něco málo z výletu do měst:
No a jen tak na okraj, středa 22, návštěva FRASER rv., na "jižním městě", docela fajn trochu moc chození dookola, ale fajn, fotečky samo jsou :
Na cestě zpátky se sice trošku obáváme vlaku, který by nás mohl potkat, ale jak jinak bychom Vám mohli přinést tak krásné fotky zamračených mostů :)))
Každopádně po cestě "napodruhé" razíme k EARLsům a tam nás Jason přijímá, jako dva největší - umývače nádobí -. No nic není děti zadarmo. ...Srandy už bylo dost.......: ))))))) hehe
Včera jsem měl první směnu, jak říkám nic není zadarmo :) F.
Přátelé chceme vidět komentáře !!!
F&I.

3_15.4._GIANTS/CAPILANO PARK/STANLEY PARK/ 3th.edition

18. dubna 2008 v 0:20 | frama |  Vancouver-CAN
10.-14. 4 - 2008
Tak co se tedy děje dál, jistě již netrpělivě čekáte....no laťka je vysoko. Koncem minulého týdne jsme podnikli první nesmělé krůčky v hledání práce :). Jen co jsem odepsal a přišli první odpovědi na vynikající pozice natěračů a čističů tuším, že to bylo ještě ve čtvrtek, slyším z kuchyně podivný zvuk padajícího a rozbíjejícího se plastu a snad i sklíček (doprovázených dvojící nepublikovatelných českých nadávek).....nejdříve jsem se zarazil, pak se trochu uklidnil a nakonec jsem byl šokován...Ivan právě sestřlil požární hlásič v kuchyni. Od toho dne až po dnešek - úterý-, jsme se snažili tu děsnou věc dát za pomoci speciálních kanadských lepidel do pořádku, bohužel obyčejný sekunďák nebyl k nalezení....ale zde bych nechal prostor pro popis celého díla zkázy kolegovi.
"Sestřelil" - nejni to ouplně pravda. Ten pazmek zavěšený u stropu kvičel při každém silnějším prdu při kterém se vytvořila mlhovinka(vaření na sporáku), tak jsme vymysleli systém odpojeního ho od šťávy (vyndáni baterky). To jsem taky měl v úmyslu při tejhle neblahé nehodě. Jenže když jsem vyndával baterku z pod stropem zavěšeného alarmu, nějak se to celé šmiklo a spadlo pěkně držkou na dlažbu a klasicky rozletělo na ty nejmenší možné kousky. S tím, že se urval jeden umělý zobák a nešlo to už dát úplně do původního stavu. Tak se to jen lehce, po česku, narafičilo (styl já nic ja muzikant) a švihlo zpátky na strop, dala se tam baterka a začlo kvičet zas. Grejt. Pak jsme si na tom přečetl, že to bude co 45 sekund kvičet po dobu asi 7 min, než se nastaví. Každopádně se nepotvrdila domněka ing. Ramacha o možném napojení alarmu na vodu - zaplať pánbůh.
Svědomí nedalo, šel jsem do garáže pro nějaký lepidlo, že to jako fixnu. Nic vhodnýho jsem nenašel (ono tam toho bylo dost na výběr, jenže když ta angličtina nejní pořád to pravý ořechový). Od té doby uplynuly asi 3 bezesné noci, nežj sem za dolar koupil lepidlo ve vetešárně kousek od nás a včerajsem to konečně zalepil. Už tam dát jen tu baterku:) Hlavně nenápadně...
Takže čtvrtek večer vypadal nadějně, ale od pátku už nám nikdo na inzeráty neodpověděl, proto jsme rozjeli náročnou akci vyplňování formulářu pro město na docela zajímavé joby, jen vlastně nevíme, jestli je tam vůbec reálná šance, že by zaměstnali cizince, jelikož na každou pozici by teoreticky měli prokazovat zaměstnavatelé pracovním úřadům, že na danou pozici není vhodný a k mání žádný jiný kanaďan.,...no uvidíme a budeme informovat jak to dopadlo.
V pátek jsme jen zjistili, že nám nikdo neodepsal a snažili se najít nějaký joby přímo u města a nakonec jsme i našli nějaký fajn formuláře, které nás budou ještě nějakou dobu provázet :)
Večer jsme si za odměnu zašli na hokej. Bohužel nebylo to NHL, ale já jsem se bavil diváci nejvíc netěšení z každého bodyčeku a na to, že se hrála juniorská WHL, bylo skoro plno tzn. 7500 lidí, je pravda, že tedy kdyby ještě hráli Canucks, tak to taky vypadá jinak, ale třeba ne...kažopádně za podívání to stálo, zvláště když jedno z "A" ček měl na dresu rodák M. Řepík :) takže GO GIANTS GO....bylo to semifinále play off. Giants porazili Chiefs 3:1, Řepík 2x asistence.
Sobota byla fajn. Ivan našel zajímavý výlet na Grouse mountain o kterým jsme měli ref. i od kolegů z jiných výprav do Vancouveru, takže to byla jasná volba. Cesta od nás z Burnaby do údolí je pohodová s jením přestupem a na naší 100 CAD/měsíčník.
Bohužel co se nestalo (trochu jsme o tom spekulovali) pod lanovkou, kde jsme chtěli prý velmi náročný výstup (jde hlavně o strmé stoupání) uskutečnit, se rojili jen lyžaři v kraťasech a tak už jsem se začali obávat zdali se nahoru vůbec podíváme. No nepodívali, stezka je ještě zavřená, jak se dozvídáme posléze při začátku našeho plánu B od jedné Češky už dlouho době žijící ve Vancouveru, plot se dá obejít a na stezku se napojit, jedním dechem však dodává, že na vrcholu je 5m sněhu. To je pro nás zatím záhadou, jestli tam opravdu tolik sněhu mají,...uvádějí to i oficiální stránky lyžařského střediska ...no asi u moře víc sněží, kažpádně potom nechápeme jak bysme se nahoru dostali :)))) no možná kdybysme měli Artovy sněžnice....kdo ví. Každopádně jsme se pro Vás vydali náhradní trasou údolím Capilano river a tak jak můžete vidět na
že to nebylo úplně marné, tenhle parčík je jedním z 22 parků, které se v relativně malých vzdálenostech od Vancouveru nacházejí, pokud nejsou přímo v příměstských částech. Snad se ještě do nějakého z nich vypravíme.
V neděli jsme plánovali úpravu formulářů, ale bylo tak pěkně, že jsme se vydali do srdce Vancouveru - k moři - do Stanley parku. Byla neděle takže jsme čekali, že kolem stezek bude narváno, ale nakonec to šlo, jako kdyby jste se motali po cyklostezce z Komárova, jen tedy tady mají jeden pruh pro chodce zvlášť :) Taky jsem si s radostí ověřil, že jsem netahal ty brusle přes půl zeměkoule zbytečně a povrch stezky vypadal i pro mně (náročného bruslaře :)))) ) ucházejícně.
Poznámka: Filip versus Hlad ve Stanleyho parku. Po asi hodinovém kručení v břiše Mr. Filipa a mečení že má hlad. A minutí asi třech stánků s jídlem, kterém kolegovi příliš "nevoněli"(zřejmě byli příliš asijské, a nepěkná zkušenost po návštěvě u CHOW MEINu...víte sami :)) zahlásil nezapomenutelnou větu: Všude je plno žrádla, fast foodu, obchoďáku ale tady prodávají jen samé LODY.....(překlad pro nepolsky mluvící část LOD - Nanuk, zmrzka). Ono to tak nevizní psané, ale odbouchlo nás to na pár minutek slušně.....:))
Jen tak informativně je nutné zmínit, což jsme tady ještě neprezentovali, že ve Vancouveru, je opravdu hodně Asiatů ( Číňanů ), my se s kolegou domníváme že se jedná o min.50% a to ještě čísla upravujeme po návštěvě Stanley parku, kde jich tolik nebylo :), ne nic proti tomu, jen se budeme asi muset učit spíš Mandarinsky (nebo můžem zůstat u češtiny, ale potkat pěknou asiatku šmrcnutou bílým mluvící česky - to bude asi na dlý, ale nadějě umíra poslední:)), jinak si tady s pěknější holkou nepokecáme.
(Foto z pláže na kterém je palma, kanadská vlajka a baráky v pozadí - povšminěte si vlevo dole sedícíh děvčic na lavičce. Já si jich všiml až doma na kompu, že mě vlezli do uměleckého snímku, ale z Filipa pak vylezlo, že se za mě trochu při focení styděl, páč to prý vypadalo jako bych fotil právě tyhle děvčice. No každopádně, šloo ty "vzorky" co tu jde potkat.(kontalt navázán zatím vizuální)
Ještě možná pro úplnost, některé naturalizované Číňanky jsou docela pěkné no a ještě ohledně Kanaďanek....nic neovyklého někdy je holka hezčí....jindy o trochu méně :). Budeme se snažit doplnit nějaké ukázkové fotografie :)
Včera jsme dali dohromady ty zatracený formuláře, byli se mrknout v knihovně, kde nám rádi vysvětlili, jak se připojuje k interneru a tiskne stránka za 15cent. a jelikož jsem byl pondělkem vyloženě zklamán, šli jsme si ještě zahrát trochu fotbálek s naším novým kamarádem :).
Tak dorbou noc děti a pilně se učte a pracujte hlavně. (bude postupem času sponzorských darů pro tuto výzkomnou misi :))
F&I ©

2_9.4._METROPOLIS/CANUCKS

10. dubna 2008 v 7:33 | frama |  Vancouver-CAN
Tak opět zdravíme z Vancouveru. :)
Jelikož se množí dotazy na naše další působení, dopisuji další přehledné info o našem počínání.
Bydlení je milé, paní Cindy ( kterou jsem překřtil na Synthii ), nám vychází vstříc a není si tedy skoro na co stěžovat - tak jen doplním Ivanovi hučí za hlavou bojler(pozn. poztiženého - je to mega hlavní kotel, ohřívač vody a rozvodna A/C dohromady pro celý tento indiánský dřevěný stan, takže to hučí jak prase a min. 3-krát za noc mě to budí, a když už su vzbuzený musím na WC), ale zas má teploučko, já mam kosu, ale za to skoro nic neslyším...nene už mám pěkný otopný těleso, takže jsem jako v bavlnce - ostatně fotky přiloženy - opět na frama.rajce.net.
Nákupy se stali naší nynější největší zábavou :), není co dělat tak nakupujem hehe :). Zde musím vyvrátit jeden hrubý omyl jednoho kolegy, který zde pobýval minulé léto a ve svém článku v renomovaném týdeníku Reflex prezentoval názor, že se nevyplatí nakupovat v supermarketech a pak jídlo připravovat. Dle systému ing.Štefana ( který zavedl jednotku jídla max. 0,5CAD / potrav. hmota 100g ) je totiž vše daleko levnější než kdekoli jinde :), ne doopravdy je to cenově cca. stejné jako u nás, někdy dražší někdy levnější.
Když nenakupujeme a nehledáme ceny
Dnes jsme se, po opětné návštěvě města, ujistili, že Vancouver je pilotní tajný projekt Čínské lidové republiky na nenápadné a na první pohled nenásilné obsazovaní míst mimo její vlastní území. Někdo dobývá vesmír (Lejka, Gagarin, Remek a ti druzí) a zkouší možnosti žití na jiných planetách, tak někdo jako čínská vláda nic nezkouší a přímo provádí obsazování podle nich ještě málo zalidněných oblastní v světě. (je pravdou, že Kanada je obrovská a lidí v ní pomálu, tak dobře jim tak:) Kdyby tu nebyl sem tam nápis v angličtině a neukázal by se sem tam nějaký ten bílý houmlesák žebrající o čtvrťák ( podobní jako naši "drobáci" v Brně na České a kolem), uvěřil bych tomu, že jsme Kanadu úspěšně proletěli skrz a přistali až někde v Číně...Toliko k národnostním většinám ve Vancouveru. Předávám slovo ing. Ramachovi, páč doumýval nádobí a já nevím co by.
Děkuji za slovo.
Abych se vrátil, když nenakupujeme - tak cestujeme Vancouverem, dá se říct že už nás jen tak něco nepřekvapí, po té co se dozvídáme od místního úředníka (načelníka Saskewatchenachů) při žádosti o Soc.insurence number, že se nalézáme v Burnaby a ne v žádném Vancouveru, máme již jasno (doufám, že i Vy) a tudíž cestujeme křížem krážem za nejlepším CHOW MEIN (doslov překlad - Čínské žrádlo) no zas tak ošklivě bych to nepojmenovával i když víme už o některých "obživlých" kuřatech svý !
Dnešní výlet se opravdu vydařil. Nejdříve (hned po probuzení) vyrážíme směrem k METROPOLIS centru, které má být podle některých pramenů min. 10x tak větší než pražský CHODOV - no já jsem v centru CHODOV nikdy nebyl (naštěstí) ale i tak si myslím, že je to min. 11x větší :))))).(zde šlo již vážně jen o interní zábavu, která nikomu asi nic neřekne - no nemohl jsem si to odpustit :))
Pak jsme zamířili opět směr centrum a nafotili pro Vás spoustu fotek téměř v srdci Vancouveru, hlavně pak poblíž GM Place - domovského stánku to Vankůverských CANUCKS!!! - letos opět bohužel bez playoff...
V pátek se chystáme si zlepšit chuť na playoff WHL - VancouverGIANTS x CHIEFS(od někud). Tak jsem zvědav jak jim to klukům půjde.
Slovo závěrem:
Máme se pořád dobře, všechno se posouvá....prosím nepočítejte, že se budeme i nadále takto rozepisovat a navíc i takto vtipně.
Jsme s Vámi
F&I.
např.
VERDI PIZZA 2x 0,875g 11.95 CAD
FRENCH BREAD 1.8...A NĚCO CAD
COOKIES 0,6kg 2.99 CAD
MLÍKO 2l 2.9....CAD
PIVÍKO CAN 6x0,34l 11.9 CAD

1_6.4._Odlet x Přílet

6. dubna 2008 v 17:03 | frama |  Vancouver-CAN
Ivan a Filip "on theirs way" Zdravím, všechny do ČR. :) 6.4.08
Tak to začalo., Včera jsme se rozloučili a z Viena airport vyrazili směr Frankfurt do Vancouveru,. Příjezd do Vídně proběhl díky sehranému týmu navigátorů na jedničku, takže nebylo co řešit a zbylo spousta času na zřejmě na nějaký čas poslední "řízečky".Škoda jen toho vstávání, moc jsem toho před odjezdem nenaspal, ale na to už se historie neptá :))))
Takže odlet proběhl, do Frankfurtu to bylo kousíček, dostali jsme čokoládku a džusík :), jelikož se ve Frankfurtu něco dělo, změnili nám odletový terminál, což nikomu z nás dvou nevadilo, jelikož jsme stejně nevěděli ani kde je ten první :), pak to ještě vyšperkovali tím, že si nás dva s Ivanem a ještě jedním spolucestujícím vyzvedli přímo po doletu a autobusem nás dovezli přímo k přestupními terminálu abychom to všechno stihli, takže pochvala,... tak je jasné že věděli s kým mají tu čest. Let cca. 1,5 hod - Viena- Frankfurt.
Něco kolem 13 SEČ, jsme se nalodili i do poněkud většího airbusu a celkem v poklidu a rychle cca. 11 hod proti proudu času doplachtili do VA. Dali jsme na "oslavu" nějaký champiko a fakt to uteklo. Budou i nějaké fotečky. Většinou sníh a pláně. Ve VA je zataženo.
Na Letišti VA:
Tak tam si nás teda "proklepli". Nejdříve zběžná kontrola, pak cca do hodinky kontrola další, ale zase jen pasovka a pak jelikož máte Working holiday narok - imigrační. Byla to další hodina, ale trvala pěkně dlouho v řadě potkáváme pár čechů a s jedním i drobně zakonverzujem...má tady rodinu...takže leháro :) Tak když už se zdálo, že i úředníkům připadala fronta moc pomalá, vybral si jeden papíry od všech workingholidejářů a pak už jsme věděli, že to klapne. Vízum na rok máme v pase.
Ivan ještě v rychlosti vytelekomunikuje Synthii ( naše domácí), že se vydáváme na cestu přes skoro celé centrum Vancouveru z letiště do části Burnaby na Beta st. a vyjíždíme i s vozíkem na bagáže konečně z letiště. Spoje busů máme z informací, takže nás nemůže nic zastavit, podle zón a času je cena jízdenky kolem 2CAD. Bylo to s dvěma přestupy, ale kdyby nebylo té mojí 2X25 kilové bakáže bylo by to celkem v ok. za nějakou hodinu a půl/dvě jsme byli na místě. Barák našel Ivana podle fotek a tak jsme už jenom zazvonili. Čekali jsme poměrně dlouho, ale nakonec nám fakt přišla otevřít menší usměvavá Indka - Synthia a počítala s náma, takže aspoň bydlení už tedy máme. :)
Večeře proběhla v MCDon., a ještě před usnutím jsme některé z Vás stihli drobnou SMS pozdravit ....pro ostatní tak činím teď.
I&F