2_9.4._METROPOLIS/CANUCKS

10. dubna 2008 v 7:33 | frama |  Vancouver-CAN
Tak opět zdravíme z Vancouveru. :)
Jelikož se množí dotazy na naše další působení, dopisuji další přehledné info o našem počínání.
Bydlení je milé, paní Cindy ( kterou jsem překřtil na Synthii ), nám vychází vstříc a není si tedy skoro na co stěžovat - tak jen doplním Ivanovi hučí za hlavou bojler(pozn. poztiženého - je to mega hlavní kotel, ohřívač vody a rozvodna A/C dohromady pro celý tento indiánský dřevěný stan, takže to hučí jak prase a min. 3-krát za noc mě to budí, a když už su vzbuzený musím na WC), ale zas má teploučko, já mam kosu, ale za to skoro nic neslyším...nene už mám pěkný otopný těleso, takže jsem jako v bavlnce - ostatně fotky přiloženy - opět na frama.rajce.net.
Nákupy se stali naší nynější největší zábavou :), není co dělat tak nakupujem hehe :). Zde musím vyvrátit jeden hrubý omyl jednoho kolegy, který zde pobýval minulé léto a ve svém článku v renomovaném týdeníku Reflex prezentoval názor, že se nevyplatí nakupovat v supermarketech a pak jídlo připravovat. Dle systému ing.Štefana ( který zavedl jednotku jídla max. 0,5CAD / potrav. hmota 100g ) je totiž vše daleko levnější než kdekoli jinde :), ne doopravdy je to cenově cca. stejné jako u nás, někdy dražší někdy levnější.
Když nenakupujeme a nehledáme ceny
Dnes jsme se, po opětné návštěvě města, ujistili, že Vancouver je pilotní tajný projekt Čínské lidové republiky na nenápadné a na první pohled nenásilné obsazovaní míst mimo její vlastní území. Někdo dobývá vesmír (Lejka, Gagarin, Remek a ti druzí) a zkouší možnosti žití na jiných planetách, tak někdo jako čínská vláda nic nezkouší a přímo provádí obsazování podle nich ještě málo zalidněných oblastní v světě. (je pravdou, že Kanada je obrovská a lidí v ní pomálu, tak dobře jim tak:) Kdyby tu nebyl sem tam nápis v angličtině a neukázal by se sem tam nějaký ten bílý houmlesák žebrající o čtvrťák ( podobní jako naši "drobáci" v Brně na České a kolem), uvěřil bych tomu, že jsme Kanadu úspěšně proletěli skrz a přistali až někde v Číně...Toliko k národnostním většinám ve Vancouveru. Předávám slovo ing. Ramachovi, páč doumýval nádobí a já nevím co by.
Děkuji za slovo.
Abych se vrátil, když nenakupujeme - tak cestujeme Vancouverem, dá se říct že už nás jen tak něco nepřekvapí, po té co se dozvídáme od místního úředníka (načelníka Saskewatchenachů) při žádosti o Soc.insurence number, že se nalézáme v Burnaby a ne v žádném Vancouveru, máme již jasno (doufám, že i Vy) a tudíž cestujeme křížem krážem za nejlepším CHOW MEIN (doslov překlad - Čínské žrádlo) no zas tak ošklivě bych to nepojmenovával i když víme už o některých "obživlých" kuřatech svý !
Dnešní výlet se opravdu vydařil. Nejdříve (hned po probuzení) vyrážíme směrem k METROPOLIS centru, které má být podle některých pramenů min. 10x tak větší než pražský CHODOV - no já jsem v centru CHODOV nikdy nebyl (naštěstí) ale i tak si myslím, že je to min. 11x větší :))))).(zde šlo již vážně jen o interní zábavu, která nikomu asi nic neřekne - no nemohl jsem si to odpustit :))
Pak jsme zamířili opět směr centrum a nafotili pro Vás spoustu fotek téměř v srdci Vancouveru, hlavně pak poblíž GM Place - domovského stánku to Vankůverských CANUCKS!!! - letos opět bohužel bez playoff...
V pátek se chystáme si zlepšit chuť na playoff WHL - VancouverGIANTS x CHIEFS(od někud). Tak jsem zvědav jak jim to klukům půjde.
Slovo závěrem:
Máme se pořád dobře, všechno se posouvá....prosím nepočítejte, že se budeme i nadále takto rozepisovat a navíc i takto vtipně.
Jsme s Vámi
F&I.
např.
VERDI PIZZA 2x 0,875g 11.95 CAD
FRENCH BREAD 1.8...A NĚCO CAD
COOKIES 0,6kg 2.99 CAD
MLÍKO 2l 2.9....CAD
PIVÍKO CAN 6x0,34l 11.9 CAD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Očičko Očičko | E-mail | 10. dubna 2008 v 8:39 | Reagovat

Pánové, klobouk dolů :-) Po nemastném neslaném prvním příspěvku (jehož méně vtipnou a záživnou formu připisuji shovívavě nevolnostem způsobeným jetlagem) jste překvapili vtipností a zajímavostí :-) Skoro jako bych viděl Ivana, jak se převaluje a neustále budí pod hrozbou zřícení bojleru (pravděpodobně čínské výroby).

Váš nákupní lístek svědčí o vašich prioritách ... sice jste psali něco o vaření, ale vypadá to, že jste si prostě ohřáli pizzu a ta byla společně s pivem největší položka. Měli jste říct, já bych vás před odletem vařit naučil - určitě by se vám několik rad hodilo. Až se z vás stanou taky bílí "drobáci" budete takto promrhaných peněz určitě litovat ... ale nebojte, já bych pro vás když tak přiletěl a zachránil vás :-)

Takže přeju hodně úspěchů a těším se na další podobně vtipné příspěvky ... teď jdu ještě mrknout na fotky a vrhnu se naplno do práce ... to se někdo má, že má už (teda vlastně ještě) 23:30 a může jít spát :-)

2 Lída Lída | E-mail | 14. dubna 2008 v 11:31 | Reagovat

Ahoj kluci:o) fotky užasný, komentaře úžasný:o) Už se moc těším na další a přeju, ať vám to i nadále jde takhle dobře.

3 Tomas Ervin D. Tomas Ervin D. | E-mail | 18. dubna 2008 v 17:06 | Reagovat

Pizza+pivo, to je zivotosprava :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama