3_15.4._GIANTS/CAPILANO PARK/STANLEY PARK/ 3th.edition

18. dubna 2008 v 0:20 | frama |  Vancouver-CAN
10.-14. 4 - 2008
Tak co se tedy děje dál, jistě již netrpělivě čekáte....no laťka je vysoko. Koncem minulého týdne jsme podnikli první nesmělé krůčky v hledání práce :). Jen co jsem odepsal a přišli první odpovědi na vynikající pozice natěračů a čističů tuším, že to bylo ještě ve čtvrtek, slyším z kuchyně podivný zvuk padajícího a rozbíjejícího se plastu a snad i sklíček (doprovázených dvojící nepublikovatelných českých nadávek).....nejdříve jsem se zarazil, pak se trochu uklidnil a nakonec jsem byl šokován...Ivan právě sestřlil požární hlásič v kuchyni. Od toho dne až po dnešek - úterý-, jsme se snažili tu děsnou věc dát za pomoci speciálních kanadských lepidel do pořádku, bohužel obyčejný sekunďák nebyl k nalezení....ale zde bych nechal prostor pro popis celého díla zkázy kolegovi.
"Sestřelil" - nejni to ouplně pravda. Ten pazmek zavěšený u stropu kvičel při každém silnějším prdu při kterém se vytvořila mlhovinka(vaření na sporáku), tak jsme vymysleli systém odpojeního ho od šťávy (vyndáni baterky). To jsem taky měl v úmyslu při tejhle neblahé nehodě. Jenže když jsem vyndával baterku z pod stropem zavěšeného alarmu, nějak se to celé šmiklo a spadlo pěkně držkou na dlažbu a klasicky rozletělo na ty nejmenší možné kousky. S tím, že se urval jeden umělý zobák a nešlo to už dát úplně do původního stavu. Tak se to jen lehce, po česku, narafičilo (styl já nic ja muzikant) a švihlo zpátky na strop, dala se tam baterka a začlo kvičet zas. Grejt. Pak jsme si na tom přečetl, že to bude co 45 sekund kvičet po dobu asi 7 min, než se nastaví. Každopádně se nepotvrdila domněka ing. Ramacha o možném napojení alarmu na vodu - zaplať pánbůh.
Svědomí nedalo, šel jsem do garáže pro nějaký lepidlo, že to jako fixnu. Nic vhodnýho jsem nenašel (ono tam toho bylo dost na výběr, jenže když ta angličtina nejní pořád to pravý ořechový). Od té doby uplynuly asi 3 bezesné noci, nežj sem za dolar koupil lepidlo ve vetešárně kousek od nás a včerajsem to konečně zalepil. Už tam dát jen tu baterku:) Hlavně nenápadně...
Takže čtvrtek večer vypadal nadějně, ale od pátku už nám nikdo na inzeráty neodpověděl, proto jsme rozjeli náročnou akci vyplňování formulářu pro město na docela zajímavé joby, jen vlastně nevíme, jestli je tam vůbec reálná šance, že by zaměstnali cizince, jelikož na každou pozici by teoreticky měli prokazovat zaměstnavatelé pracovním úřadům, že na danou pozici není vhodný a k mání žádný jiný kanaďan.,...no uvidíme a budeme informovat jak to dopadlo.
V pátek jsme jen zjistili, že nám nikdo neodepsal a snažili se najít nějaký joby přímo u města a nakonec jsme i našli nějaký fajn formuláře, které nás budou ještě nějakou dobu provázet :)
Večer jsme si za odměnu zašli na hokej. Bohužel nebylo to NHL, ale já jsem se bavil diváci nejvíc netěšení z každého bodyčeku a na to, že se hrála juniorská WHL, bylo skoro plno tzn. 7500 lidí, je pravda, že tedy kdyby ještě hráli Canucks, tak to taky vypadá jinak, ale třeba ne...kažopádně za podívání to stálo, zvláště když jedno z "A" ček měl na dresu rodák M. Řepík :) takže GO GIANTS GO....bylo to semifinále play off. Giants porazili Chiefs 3:1, Řepík 2x asistence.
Sobota byla fajn. Ivan našel zajímavý výlet na Grouse mountain o kterým jsme měli ref. i od kolegů z jiných výprav do Vancouveru, takže to byla jasná volba. Cesta od nás z Burnaby do údolí je pohodová s jením přestupem a na naší 100 CAD/měsíčník.
Bohužel co se nestalo (trochu jsme o tom spekulovali) pod lanovkou, kde jsme chtěli prý velmi náročný výstup (jde hlavně o strmé stoupání) uskutečnit, se rojili jen lyžaři v kraťasech a tak už jsem se začali obávat zdali se nahoru vůbec podíváme. No nepodívali, stezka je ještě zavřená, jak se dozvídáme posléze při začátku našeho plánu B od jedné Češky už dlouho době žijící ve Vancouveru, plot se dá obejít a na stezku se napojit, jedním dechem však dodává, že na vrcholu je 5m sněhu. To je pro nás zatím záhadou, jestli tam opravdu tolik sněhu mají,...uvádějí to i oficiální stránky lyžařského střediska ...no asi u moře víc sněží, kažpádně potom nechápeme jak bysme se nahoru dostali :)))) no možná kdybysme měli Artovy sněžnice....kdo ví. Každopádně jsme se pro Vás vydali náhradní trasou údolím Capilano river a tak jak můžete vidět na
že to nebylo úplně marné, tenhle parčík je jedním z 22 parků, které se v relativně malých vzdálenostech od Vancouveru nacházejí, pokud nejsou přímo v příměstských částech. Snad se ještě do nějakého z nich vypravíme.
V neděli jsme plánovali úpravu formulářů, ale bylo tak pěkně, že jsme se vydali do srdce Vancouveru - k moři - do Stanley parku. Byla neděle takže jsme čekali, že kolem stezek bude narváno, ale nakonec to šlo, jako kdyby jste se motali po cyklostezce z Komárova, jen tedy tady mají jeden pruh pro chodce zvlášť :) Taky jsem si s radostí ověřil, že jsem netahal ty brusle přes půl zeměkoule zbytečně a povrch stezky vypadal i pro mně (náročného bruslaře :)))) ) ucházejícně.
Poznámka: Filip versus Hlad ve Stanleyho parku. Po asi hodinovém kručení v břiše Mr. Filipa a mečení že má hlad. A minutí asi třech stánků s jídlem, kterém kolegovi příliš "nevoněli"(zřejmě byli příliš asijské, a nepěkná zkušenost po návštěvě u CHOW MEINu...víte sami :)) zahlásil nezapomenutelnou větu: Všude je plno žrádla, fast foodu, obchoďáku ale tady prodávají jen samé LODY.....(překlad pro nepolsky mluvící část LOD - Nanuk, zmrzka). Ono to tak nevizní psané, ale odbouchlo nás to na pár minutek slušně.....:))
Jen tak informativně je nutné zmínit, což jsme tady ještě neprezentovali, že ve Vancouveru, je opravdu hodně Asiatů ( Číňanů ), my se s kolegou domníváme že se jedná o min.50% a to ještě čísla upravujeme po návštěvě Stanley parku, kde jich tolik nebylo :), ne nic proti tomu, jen se budeme asi muset učit spíš Mandarinsky (nebo můžem zůstat u češtiny, ale potkat pěknou asiatku šmrcnutou bílým mluvící česky - to bude asi na dlý, ale nadějě umíra poslední:)), jinak si tady s pěknější holkou nepokecáme.
(Foto z pláže na kterém je palma, kanadská vlajka a baráky v pozadí - povšminěte si vlevo dole sedícíh děvčic na lavičce. Já si jich všiml až doma na kompu, že mě vlezli do uměleckého snímku, ale z Filipa pak vylezlo, že se za mě trochu při focení styděl, páč to prý vypadalo jako bych fotil právě tyhle děvčice. No každopádně, šloo ty "vzorky" co tu jde potkat.(kontalt navázán zatím vizuální)
Ještě možná pro úplnost, některé naturalizované Číňanky jsou docela pěkné no a ještě ohledně Kanaďanek....nic neovyklého někdy je holka hezčí....jindy o trochu méně :). Budeme se snažit doplnit nějaké ukázkové fotografie :)
Včera jsme dali dohromady ty zatracený formuláře, byli se mrknout v knihovně, kde nám rádi vysvětlili, jak se připojuje k interneru a tiskne stránka za 15cent. a jelikož jsem byl pondělkem vyloženě zklamán, šli jsme si ještě zahrát trochu fotbálek s naším novým kamarádem :).
Tak dorbou noc děti a pilně se učte a pracujte hlavně. (bude postupem času sponzorských darů pro tuto výzkomnou misi :))
F&I ©
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomas Ervin D. Tomas Ervin D. | E-mail | 19. dubna 2008 v 16:10 | Reagovat

Filipe, nechces sem pridat sekci kontakty - aktualni telefonni cislo? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama