Květen 2008

6_19.5._MEJDANY

20. května 2008 v 4:03 | frama |  Vancouver-CAN
9.5. - 18.5.
Aniž bychom oslavili letos velmi dobře situované svátky, posouváme se do druhé fáze "Pohádky Máje" :)
Pátek:
Dneska jsme zabili nátěr o něco dřív a míříme za naší další zastávkou u Earlsů :), nálada je dobrá dneska je PAY DAY !!!. S pay chequem, v kapse se nám pracuje o 110% lépe, Ivan pak sice zjišťuje, že mu omylem nezapočítali skoro polovičku hodin, ale situaci řešíme v týdnu,velice razantně a odhodlaně :), dokonce dostal chybějící peníze na ruku:
Jak Ivan říká, bylo to ale vyhrocený.....¨
Získat své tvrdě vydělané peníze bylo hlavně psychicky hodně náročné(dyť šlo"jenom" o prachy:)...využili jsme chcacího dne během pracovního týdne (prší =máme "malířský" day off) a jeli do downtownu. Pošmajdali jsme nějaký obchody. Fido si zakládá bezva bankovní účet, který zpravuje přímo královská anglická rodina - Royal Bank:) Pak opět, jakože obchody a v jednom sportu se už už schylovalo k shoppingu jak Brno. Fido si vybral botičky do sucha i do vodičky za good price a tak jsme nechali kluka ušatýho ze sportu proběhnout se pro nějaký ty botky do skladu...(stejně se tam nudili a kopali do řiťky, ale pekelně..to jsem nezažil ani v bajné Tsunami.,.,.tam za hory za doly...:). Tak po pár přískocích a odskocích sporťáka do skladu se zjišťuje., že Fido má nožku zrovna tak, ja se říká u nás doma - mezi kozy. Má prostě 10,5 a kluci maj 10 nebo 11. Vatu kupovat jako vycpávku, nebo si je lehce prostříhnout na patě, se Fidovi nechce(nedivím se, není nám 15, že:) tak nakonec z mega kupu není nic. Kluci z obchodu řádně v depresi....ještě do toho ten déšť, ospalé vancouverské poledne...no depka v ochoďáku tak hustá, že by se nedala posekat mačetou, na tož jenom krájet,...jak to dělal pokaždý Rakosníček.(se synek taky nadřel, když nad tím teď přemýšlím-život je svině).Tak ramena na nohy a huž jsme byli z obchodˇáku pryč......
Abych se vrátil k penězům, co mě dlužili zlí kapitalisti od Earlsů...po návštěvě městské knihovny (nebyla zlá, dobře se tam spí - ten klid, a mír, když ležím ožralý na zemi...atd:)
Se s Fidem rozcházíme..nebojte..jen na část dne:) A já jdu s hodně nabroušenou náladou do Earlsů pro buky a Fido dom něco kuchtit . Přicházím, ptám se po našem milém Jasonovi...jestli tam je, že prý ne, ale do hoďky se má ukázat. Věřím jim (ikdyž kapitalistům neradno) a usedám na lavici u vchodu a čekám...dělám tak konkurenci holkám "uvítačkám"(zle se na mě koukali,ale já takticky dělal že vyřizuji něco na mobajlu-hraju si Qberta-dobrá hra..v krizi-a nevšímám si jich:) Během čekaní má nabroušená náladička pěkně vyměkla - ztupila se. (pěkně mě nechali vycukat, svině:) a za půl hoďky se objevuje pan co mi dá penízky, snad. Jdem spolu do kabinetu:)..chvíli se v klidu bavíme, pak se začínají zvyšovat hlasy..gestikulace rukama..sem tam urážka, on anglicky, já česky...potom první fyzický kontakt:) využil jsem odhaleného solaru Jasona a utočím "paragánskou padinou" (50na50 smrt-život) zakončenou vrutem (blíže mistr Liška - Pupendo:)...on kryje? nechápu, on se na mě vrhááá a huž se kuláme po schodech přímo na Robson street, tam si nás všímá kolejedoucí lidový milicionář( sekuriťák levé strany chodníku:) a uklidňuje nás.
Vážně - Jason příchazí, já jdu s ním do kabinetu..potud to sedí, pak vysvětlení situace, naštěstí má už vzkaz od dopoledního šéfka na stole, chvilku počítání a pak vyvalení buků přímo na dřevo...psychika se zvedá, su v pohodě...odcházím dom...po cestě zazmatkuju na přestupu skytrainu, ale to už je fakt moc do detailů...a vůbec:)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sobota, Neděle:
Ve zběsilém tempu se probíjíme k dalším vysněným dolarům u Earlsů, tak nějak už nevím jestli se dělo něco zajímavějšího a počítám, že takových příhod bude teď na pár měsíců přibývat, ale potom....potom to bude.
Stávající se z nás mašiny na buky...nepřemýšlíme, umýváme, natíráme...ve strojově dokonalém, rychlém, přesném a nekončícím tempu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pondělí:
Po víkendu nás čeká nový projekt na malování....prej rychlovka...má příští dny pršet. No po tom víkendu to bude určitě rychlovka :) Ty pracovní víkendy mi nějak nedělají dobře, no naštěstí víme s Ivanem skoro přešně jak dlouho to budem ještě provádět :) ...aspoň něco :)
Budem to dělat tak dlouho, dokud budeme moct chodit:)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Úterý:
Jsme ve městě. Prší, jako by mnělo pršet celý týden. Vybíráme si tedy DAY OFF, docela mi to po víkendu vyhovuje. Beru sebou pár USD co mi ještě zbyli z minulé akce :))) a svůj PAY cheque, že to trochu roztočíme....no nakonec jsem byl rád, že mi v skvělé RBC vytvořili účet za 4 CAD/měsíc (čekal jsem tedy konečně něco FREE) na který nám kdokoli z našich zaměstnanců může cokoli poslat, snad tedy převážně peníze. Ne, zas tak špatný to nebude, dostal jsem kartu (konečně s PINEM, jelikož kreditní VISA od české, jaksi nevyžaduje...zaplať panbů, že v Kanadě se vlastně nekrade :)))) ).
No ale hlavně, jsme volali na město Vancouver, jestli nás teda berou za ty asistenty. Bohužel kouzelníci mají na vizitce špatné číslo, takže zase nic, ale vytrváme.
Viz. pondělí, výše..myslím, že tam je to dost detailně popsané:)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Středa:
Vytrváme....., prší jak jsem psal už od pondělka večera ( no kdybych nevěděl jaké je teď vedro 18.5., tak tomu nevěřím), prší, ale už je teplo a tak berem roznášku letáků pro našeho Paintrovského managera Zacha (dále jen Zach). Celkem to uběhlo a letáky jsme mu rozdali všechny, takže jeho oblíbené FANTASTIC...no hlavně aby mu to vydrželo :)-
Bohužel deštivý den si vybírá svou zármutivou daň - Češi prohrávají v prodloužení se Švédském přesto, že je poctivě sledujeme na TSN. !!!! Škoda tým vypadal fakt dobře, tak příště hoši.
Mírná odbočka k reportérům na TSN, všichni velice fundovaní...:) jen jsem byl trochu škodolibě rád, že nakonec Rusko vyhrálo, jelikož po "famózním čtvrtfinálovém duelu" CAN x NORSKO (8:2), reportéři dělají z útoku NASH - HEATLY skoro nadlidské hokejisty...tak nevím jestli opomněli, že tým NORSKA není zrovna světová extratřída (do které snad Kanada patří ?!) a že hrát čtvrtfinále opět s celkem ze stejné skupiny....? nevím ...:)
Ano, ano jsem zklamaný....mluví ze mně závist a tak ...hehe :))))
Jen přidám, že Kanada to pojala velkolepě, celé tohle MS v hokeji - pečlivě vybrala vyloženě hokejové města (Quebec - francouzké město jak bič, Halifax - rybářská vetší vesnice na pobřeží atlantiku). Takže tady za 1:). Dále hala v Quebecu - holka má už něco za sebou, tribuny, sedačky jako v postarším divadle..no povedlo se:). Pak systém...čtvrtfinále hrají týmy z jedné skupiny.- geniální tah pořadatelů. Tím "naráží" domací celek Kanady na záludné Nory (převlečené troly s nadlidskou silou), ale i přesto je poráží..viz výše..Fido.
Když se ptáme lidí v hokejové hospodě u Earlsů, jestli koukají na MS v TV, tak na nás čumí jak telata na vrata...a vůbec netuší o čem točíme...NHL NHL NHL...nic víc nic míň:)
Tož tak ve zkratce to měli tady v Canadě zmáklé....za 1 s *......
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čtvrtek, Pátek:
Začínáme na "pořádném" projektu a můžeme konečně honit ten budget, kterým se tady pořád ohání, tak jsem zvědavý jak budeme výkonní malíři. Jen pro zpestření si snažím dobít kupon na volání v neodolatelné síti Rogers - v které platím příchozí hovory a mám v Burnaby mizerný signál....no na podruhé se mi daří si dalších 20 CAD na kartu dostat, několik málo minut před úprkem do Earlsů. Jednu výhodu to ale mělo starý kredit jsem musel provolat a tak jsme s Ivanem zavolali dom, no čekali jsme větší ohlasy.... : )))., když už jste ani nemuseli platit roaming !!! - nevděk. tuším 2CAD/minut.
V pátek je bylo takové vedro, že ani nic psát nebudu...no musím, jelikož jsme přišli na bus, který nejel a tak se vracíme do Burnaby taxíkem, jako velcí machři :), na to že jsme si ještě přes den dělali srandu, že za takového vedra bysme si mohli zkusit zajít do města pěšky - to nebylo špatný - ironie (tentokráte bohužel osudu :) )
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sobota:
Normálně by nebylo co psát, jenže -
U Earlsů, byl na večeři hráč Calgary Flames . - D.Phaneuf, no žádná "velká" hvězda a ještě navíc z Calgary...., byli jsme o všem poctivě informováni naší polskou spojkou Maciekem :)....co bych vypravoval skoro jsme si s ním potřásli rukou...
No a teď to přijde: Někdy za polovinou šichty kouknu na Ivana, mám toho plný zuby ( atmosféra všude přítomného nádobí, "vůni" zbytků jídla, sklenic, téměř neznečištěné vody....:) ) - kouknu na něj a říkám vole jak máš tu čepici ( vyšité E ...jako EARLS ), posuň si to "E" víc doprava, podle mýho oka - Ivan neváhá a s gustem a grimasou šefkuchaře PUBU si rovná čepici a já se rovnám v návalu smíchu pod stolem....tak takhle nějak mi tady žijem :) - pozn. vůbec nešlo o to jestli si to čepici posunul správným směrem !!!! :)))))))))))))))))))
Před usnutím ještě dvě málé Alberty(pivo) 0,355l.
Tady čůrám smíchy....když si to vybavuju, takže tu žádny komentář ode mě:))MASAKR...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neděle:
Plánujem a domlouváme ubytko pro naši návštěvu s Ramem a jako vždycky, když to jde se těšíme na náš výlet k Národním parkům a koupi nějakého pěkného autíčka. Náš momentální favorit je DODGE Caravan, tak uvidíme.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ponděli:
Kromě toho, že nečekaně začalo pršet, takže u malířů máme DAY OFF , mohl jsem se vyspat a ještě jsme řešili s Cindy to bydleni, by se asi nic nestalo, ale přátelé to co vykouzlil Ivan z zapečených brambor, sýra, podravky a slaniny nemá chybu k tomu dodělal volí oko a teď má tady na tomto místě v deníku velkou pochvalu :). Jestli z něho už vážně není ten šef kuchař ?!
Šéfkuchař nesu..k tomuhle mě dohnal staromládenecký způsob žívopta, který jsem vedl v Brně...jak já se těším na ty vypečené holoubky přímo do tlamičky.,,,jojojoooooo..až jednou...lalalalal....
Tak pěkný večer.
F&I

5_8.5._WORK/DEEP COVE/JOBS

9. května 2008 v 5:49 | frama |  Vancouver-CAN
24.4- 5.5. - 8.5.
Zdravím Přátelé,
Děkujeme Všem za četné komentáře, konstruktivní připomínky, podporu....aj :) opravdu díky.Tak pěkně popořadě. Nezdá se to, ale čas nezastavíme....ano ano, je to měsíc co jsme ve Vancouveru BC., Každý z Vás si za tu dobu prožil své ..(životní)..přískoky, poskoky, postoje a snad i happy-endy.... :) Zde jsou Ty naše:
První den v práci u Earl´sů, původně jsem se domníval, že se bude jednat o training¨, jak bylo avizováno na předešlé schůzce, bohužel realita byla až do brzkých ranních hodin až moc pracovní. Nevadí jak se dozvídáme až někdy ke konci týdne shodou okolností jsme dostali fleky na Vancouverském "Václaváku" - Robson st. :
napravo od šipky je vidět ....jako taková střešní "zahrádka" tak tam děláme....no říkám, prej nejznámější ulice ve Vancouveru....nevím, max. je to tam samý Vertolini...( parafraze na nějaké "známé" obchody)
Po úspěšném dokončení dne se vracím nad ránem busem zpátky a říkám si, že takhle teda ne....:)))) Další dva dny už máme s Ivanem společnou šichtu a tak už ani nepřemýšlíme a umýváme...až do rána, pokračujeme směle i další den, učíme se výrazy typu zástěra - apron,... a vzpomínáme si na česká sprostá slovíčka :)))
.......aaaaaa pozor DAY OFF .....neděle
Trochu odpočinku, ale dobrá zpráva ozval se nám jeden natěrač, že by nás snad možná vzal, schůzka naplánována na úterý.
V pondělí:
drobná ranní šíchta, těžko srovnatelná s tou nedělní ...... a pak tři dny volna :)))
Úterní schůzka -
Nejdříve, jako se nám stává často, nám z nepochopitelných důvodů před nosem ujede autobus, který měl jet nejdříve tak za 10min., a pak samozřejmě žádný asi tak 20 min,. opět nevím z jakých důvodů nejede....so z toho plyne...no podstatné věci...
- Ivánek Vám k tomu napíše určitě daleko barvitější a zábavný komentář
- jestli chcete stihnou nějakou linku autobusu MHD Vancouver na čas, vyjděte min. 20-25 dříve....
- ale ono to nemá cenu, prostě až vyjdete tak vyjdete a něco pojede
- bohužel my jsme skoro nestihli schůzku :))))
ne tak vlastně my jsme s tím vlastně počítali, jelikož se nám to už stalo a nakonec jsme přišli jen o 2min. později a pak na našeho CollegePaintra čekali aspoň dalších deset :)
Tedy po té co jsme proběhli Starbuck´s coff.., na Gilmour asi dvakrát tam a zpátky...nikde nikdo, navíc nám bylo řečeno, že bude mít hnědou bundu a žlutou knížku....přesně takového pána jsem si všiml, už když jsme přicházeli, ale čekal jsem nějakého mladšího kluka...ale když nikde nikdo nebyl, jal jsem se jen zeptat...pán docela v pohodě ( asi se mu to stává častěji ) odpovídá, že není Zach od Paintrů :), ale fakt měl hnědou bundu a žlutou knížku (a instrukce zněli jasně....
Když se tedy dostavil konečně po delší době :) i Zach, kterého poznáváme už z dálky podle hnědé bundy a žluté knížky :))))), je nám ´dá se říci po velmi krátké chvíli jasné ( no nebylo to až tak jak říká kolega inženýr Kovalja kandidát věd ((tady možná poprosím kolegu o popravení titulůůů do komentářů)) se domnívá, že stačí 2 POZOR....skutečně 2 vteřiny k odhadnutí člověka ).
Nic za 10 min. podepisujeme smlouvu do konce srpna s opcí :)))) Zach vypadal v pohodě.
Ivan pak maže do práce a já mám už volno a píšíc celkem dojemné maily někdy kolem nějaké hodiny usínám, uvědomujíc si sebe sama (po delší době) v North Burnaby cca. 2 AM, PT, Pacific´s Time.
Středa:
Krásnýýýý, Máme volno oba, tak se jdem podívat, jak to vypadá v tom vyhlášeném Centro Parku - STANLEY PARKU , trochu podrobněji. Já tedy hlavně konečně s touhou prověřit si, zda-li je terén vhodné pro mé rychlolajnové brusle, které jsou tady se mnou a už netrpělivě čekají až to tady pořádně roztočí, bodejtˇ.,
Procházka byla trochu náročnější, ale co....trasy celkem v pohodě, sem tam trochu zmatený protisměr, chtělo by to nějakou mapku, fotky dělal jen Ivánek a dostalo se mu pochval....tedy zde:
čtvrtek : paráda svátek práce jsem si oslavil, Ivan taktéž bohužel prací :)))), tady nějak neslaví
pátek : teď to přijde POZOR výplata bohužel pouze TIPsů, které dělají něco pod 2 CAD za hodinu, čili
IVAN 21 CAD
FILIP 32 CAD ....................no dlouho jsme se smáli :))))
pátek, sobota:
No byli jsme v práci, tak nechám taky nějakou slávu pro mistra "pera" Ivana, jestli ho něco nepotkalo v těchto zářných dnech, které jsem tedy já ukončil v neděli, ale pozor už ne na své krátké posteli, ale....ano ano už na rozkládacím gauči v obýváku :)
Další dny budeme trávit trainingem na pořádný natěrače, takže:
Dobrou noc děti !
no .... když už to píšu až teď doplním pár novinek tedy:
(nejprve omluvte úroveň....ano je to tak kolega Ivan doplní své komentáře později, ano ano ,také jsem mu říkal, že to takhle nebude stát za nic...ale to víte hodně práce...atd.
neděle:
jsem v práci (tedy co si pamatuju) , Ivanka dělá doma indiánskou babičku a vaří :)
pondělí:
jelikož Collegepaintr zatím jakože nic, Ivan mně opět nutí k výletu....má pravdu, tak tedy pojďme přátelé opět do země obrů, obryň, trpaslíků.....ne ne zde by se jednalo o úplně jinou pohádku :)
Jeli jsme (kam jinam) opět na sever DEEP COVE, tuto ukrytou zátočinu našel Ivan v průvodci a nutno dodat, že se jevila docela mile, bohužel musíme přihlédnout k faktu, že se ještě ani zdaleka nerozběhla turistická sezóna.
Zátoka skýtá několik výhledovek, z jedné z nich nabízíme pár útržkovitých fotografií ( než kolega vyrobí úplné znění na celé panorama ), půjčovnu kajaků, kánoí aj, jen podle mně není moc kam vyjíždět, jde přece jenom o zátoků v mořské zátoce, která nemá kouzlo Norských fjordů: (snad zde opět kolega doplní z několika výprav do těchto končin)
Cestička po které stoupáme na skalnatou výhledovku se dá zařadit do kategorie, těch které jsme již prošli, nahoru a dolů k potůčkům a na hřebínek, naštěstí v tomto měřítku vyloženě rekreační...když se potácíme vzhůru předbíhají nás davy sportujících Kanaďanů pro které,zdá se, je ta to procházka jakýmsi podvečerním joggingem :)
Fota zde:
Když se už poměrně k večeru vracíme, zjišťujeme že se bohužel nekonala žádná odezva od vrchního malíře, tak mu pro jistotu ještě píšeme a borec nám tedy nakonec někdy lehce před půlnocí s omluvou posílá adresu na malování....takže nakonec skutečně malujeme.
úterý:
dopadlo to dobře seznamujeme se se štětcem a válečkem a černíme, nějaké dřevěné římsy, ze začátku trápení, pak to naštěstí zlepšujeme a odpoledne už se opalujeme na střeše :)))
středa:
doděláváme stejný barák jako včera a s pochvalou se chystáme na nový úkol. A zatím co Vás píšu mi přišla odpověď na inzeráty, které jsme posílali před měsícem na asisten. pozice inženýrů pracujících pro město, takže přeci..., jako jedna z variant se potvrzuje, že skutečně odpovídají, - jen jim to trvá - máme zavolat a přijít na pohovor :). Takže ještě dřív než Ivan, který už teď kroutí šichtu u Earlsa se dozvídáte, krásnou novinu, že momentálně nebudeme vědět do které práce dřív. ( myšleno obrazně ....VELMI obrazně)
Tak, ale teď už vážně do postele .... :)
F&I ©®