5_8.5._WORK/DEEP COVE/JOBS

9. května 2008 v 5:49 | frama |  Vancouver-CAN
24.4- 5.5. - 8.5.
Zdravím Přátelé,
Děkujeme Všem za četné komentáře, konstruktivní připomínky, podporu....aj :) opravdu díky.Tak pěkně popořadě. Nezdá se to, ale čas nezastavíme....ano ano, je to měsíc co jsme ve Vancouveru BC., Každý z Vás si za tu dobu prožil své ..(životní)..přískoky, poskoky, postoje a snad i happy-endy.... :) Zde jsou Ty naše:
První den v práci u Earl´sů, původně jsem se domníval, že se bude jednat o training¨, jak bylo avizováno na předešlé schůzce, bohužel realita byla až do brzkých ranních hodin až moc pracovní. Nevadí jak se dozvídáme až někdy ke konci týdne shodou okolností jsme dostali fleky na Vancouverském "Václaváku" - Robson st. :
napravo od šipky je vidět ....jako taková střešní "zahrádka" tak tam děláme....no říkám, prej nejznámější ulice ve Vancouveru....nevím, max. je to tam samý Vertolini...( parafraze na nějaké "známé" obchody)
Po úspěšném dokončení dne se vracím nad ránem busem zpátky a říkám si, že takhle teda ne....:)))) Další dva dny už máme s Ivanem společnou šichtu a tak už ani nepřemýšlíme a umýváme...až do rána, pokračujeme směle i další den, učíme se výrazy typu zástěra - apron,... a vzpomínáme si na česká sprostá slovíčka :)))
.......aaaaaa pozor DAY OFF .....neděle
Trochu odpočinku, ale dobrá zpráva ozval se nám jeden natěrač, že by nás snad možná vzal, schůzka naplánována na úterý.
V pondělí:
drobná ranní šíchta, těžko srovnatelná s tou nedělní ...... a pak tři dny volna :)))
Úterní schůzka -
Nejdříve, jako se nám stává často, nám z nepochopitelných důvodů před nosem ujede autobus, který měl jet nejdříve tak za 10min., a pak samozřejmě žádný asi tak 20 min,. opět nevím z jakých důvodů nejede....so z toho plyne...no podstatné věci...
- Ivánek Vám k tomu napíše určitě daleko barvitější a zábavný komentář
- jestli chcete stihnou nějakou linku autobusu MHD Vancouver na čas, vyjděte min. 20-25 dříve....
- ale ono to nemá cenu, prostě až vyjdete tak vyjdete a něco pojede
- bohužel my jsme skoro nestihli schůzku :))))
ne tak vlastně my jsme s tím vlastně počítali, jelikož se nám to už stalo a nakonec jsme přišli jen o 2min. později a pak na našeho CollegePaintra čekali aspoň dalších deset :)
Tedy po té co jsme proběhli Starbuck´s coff.., na Gilmour asi dvakrát tam a zpátky...nikde nikdo, navíc nám bylo řečeno, že bude mít hnědou bundu a žlutou knížku....přesně takového pána jsem si všiml, už když jsme přicházeli, ale čekal jsem nějakého mladšího kluka...ale když nikde nikdo nebyl, jal jsem se jen zeptat...pán docela v pohodě ( asi se mu to stává častěji ) odpovídá, že není Zach od Paintrů :), ale fakt měl hnědou bundu a žlutou knížku (a instrukce zněli jasně....
Když se tedy dostavil konečně po delší době :) i Zach, kterého poznáváme už z dálky podle hnědé bundy a žluté knížky :))))), je nám ´dá se říci po velmi krátké chvíli jasné ( no nebylo to až tak jak říká kolega inženýr Kovalja kandidát věd ((tady možná poprosím kolegu o popravení titulůůů do komentářů)) se domnívá, že stačí 2 POZOR....skutečně 2 vteřiny k odhadnutí člověka ).
Nic za 10 min. podepisujeme smlouvu do konce srpna s opcí :)))) Zach vypadal v pohodě.
Ivan pak maže do práce a já mám už volno a píšíc celkem dojemné maily někdy kolem nějaké hodiny usínám, uvědomujíc si sebe sama (po delší době) v North Burnaby cca. 2 AM, PT, Pacific´s Time.
Středa:
Krásnýýýý, Máme volno oba, tak se jdem podívat, jak to vypadá v tom vyhlášeném Centro Parku - STANLEY PARKU , trochu podrobněji. Já tedy hlavně konečně s touhou prověřit si, zda-li je terén vhodné pro mé rychlolajnové brusle, které jsou tady se mnou a už netrpělivě čekají až to tady pořádně roztočí, bodejtˇ.,
Procházka byla trochu náročnější, ale co....trasy celkem v pohodě, sem tam trochu zmatený protisměr, chtělo by to nějakou mapku, fotky dělal jen Ivánek a dostalo se mu pochval....tedy zde:
čtvrtek : paráda svátek práce jsem si oslavil, Ivan taktéž bohužel prací :)))), tady nějak neslaví
pátek : teď to přijde POZOR výplata bohužel pouze TIPsů, které dělají něco pod 2 CAD za hodinu, čili
IVAN 21 CAD
FILIP 32 CAD ....................no dlouho jsme se smáli :))))
pátek, sobota:
No byli jsme v práci, tak nechám taky nějakou slávu pro mistra "pera" Ivana, jestli ho něco nepotkalo v těchto zářných dnech, které jsem tedy já ukončil v neděli, ale pozor už ne na své krátké posteli, ale....ano ano už na rozkládacím gauči v obýváku :)
Další dny budeme trávit trainingem na pořádný natěrače, takže:
Dobrou noc děti !
no .... když už to píšu až teď doplním pár novinek tedy:
(nejprve omluvte úroveň....ano je to tak kolega Ivan doplní své komentáře později, ano ano ,také jsem mu říkal, že to takhle nebude stát za nic...ale to víte hodně práce...atd.
neděle:
jsem v práci (tedy co si pamatuju) , Ivanka dělá doma indiánskou babičku a vaří :)
pondělí:
jelikož Collegepaintr zatím jakože nic, Ivan mně opět nutí k výletu....má pravdu, tak tedy pojďme přátelé opět do země obrů, obryň, trpaslíků.....ne ne zde by se jednalo o úplně jinou pohádku :)
Jeli jsme (kam jinam) opět na sever DEEP COVE, tuto ukrytou zátočinu našel Ivan v průvodci a nutno dodat, že se jevila docela mile, bohužel musíme přihlédnout k faktu, že se ještě ani zdaleka nerozběhla turistická sezóna.
Zátoka skýtá několik výhledovek, z jedné z nich nabízíme pár útržkovitých fotografií ( než kolega vyrobí úplné znění na celé panorama ), půjčovnu kajaků, kánoí aj, jen podle mně není moc kam vyjíždět, jde přece jenom o zátoků v mořské zátoce, která nemá kouzlo Norských fjordů: (snad zde opět kolega doplní z několika výprav do těchto končin)
Cestička po které stoupáme na skalnatou výhledovku se dá zařadit do kategorie, těch které jsme již prošli, nahoru a dolů k potůčkům a na hřebínek, naštěstí v tomto měřítku vyloženě rekreační...když se potácíme vzhůru předbíhají nás davy sportujících Kanaďanů pro které,zdá se, je ta to procházka jakýmsi podvečerním joggingem :)
Fota zde:
Když se už poměrně k večeru vracíme, zjišťujeme že se bohužel nekonala žádná odezva od vrchního malíře, tak mu pro jistotu ještě píšeme a borec nám tedy nakonec někdy lehce před půlnocí s omluvou posílá adresu na malování....takže nakonec skutečně malujeme.
úterý:
dopadlo to dobře seznamujeme se se štětcem a válečkem a černíme, nějaké dřevěné římsy, ze začátku trápení, pak to naštěstí zlepšujeme a odpoledne už se opalujeme na střeše :)))
středa:
doděláváme stejný barák jako včera a s pochvalou se chystáme na nový úkol. A zatím co Vás píšu mi přišla odpověď na inzeráty, které jsme posílali před měsícem na asisten. pozice inženýrů pracujících pro město, takže přeci..., jako jedna z variant se potvrzuje, že skutečně odpovídají, - jen jim to trvá - máme zavolat a přijít na pohovor :). Takže ještě dřív než Ivan, který už teď kroutí šichtu u Earlsa se dozvídáte, krásnou novinu, že momentálně nebudeme vědět do které práce dřív. ( myšleno obrazně ....VELMI obrazně)
Tak, ale teď už vážně do postele .... :)
F&I ©®
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 avril avril | Web | 9. května 2008 v 5:58 | Reagovat

Ahojky,u mě je bleskovka,tak se zapoj pls!přesná adresa je http://avrilavigne.blog.cz/0805/bleskowka-3#komentare,a hlásni pls doopravdy,já to stejnač poznam kdo hlásl a kdo ne,a za diplomek to stojí mne?

2 Marťas Marťas | E-mail | 16. května 2008 v 23:36 | Reagovat

Čau péra=)

tak koukám že se Vám to pěkně rozjíždí ale bacha. Hlavně Ty Ivánku to moc to nepřeháněj, víš že po těch letech v Tsunami nejsi na práci zvyklej=) Doufám že Ti kolega Filip aspoň pouští objedníčky. Jinak super fotky i kecy. Mějte se a držte se Hanča & Marťas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama