12_20.9._BANFF, JASPER, WHISTLER_a my

21. září 2008 v 7:37 | frama |  Vancouver-CAN
31.8.
Také dnes byl budíček, nevím bohužel kdy. Skoro bez plánu jedeme přes Jasper směrem na Edmonton, nene zabočujeme mnohem dřív někde po 6km na Maligne Canyon. Parkoviště u šestého mostu. doslova 6th.bridges P, nás zavádí na stezku podél Maligne rv. až do Canyonu. Procházkové tempto si nenecháváme narušit ani běžci, ani sem tam přítomnými koňskými výtrusy, které jsme bohužel sem tam potkávali na našich trailech...holt na koni se to chodí líp člověka nebolí nohy, ale prdel. - nevím. Canyon můžete shlédnout na našich vydařených snímcích a jelikož jsme našli i pěkné místo stranou od lidí na "vrcholovou" svačinu -. bylo potřeba převýšení skoro 85m :) nebylo co vytknout. Vím, že jsme probírali i nějaké docela zajímavé historky, bohužel si myslím zde nepublikovatelné heh :)
Večer se stavujem jen s velkým prádlem v Jasperu, vybírám si pozici hlídače a tvořím pro Vás tyto zázračné zápisky. Zatímco ostatní se probírají "bahnem" - obchůdky v Jasperu.
...turistické porno jak bič...ale bez větší námahy jsme viděli docela hezký potok kdesi na dně díry:)...svačina byla fajn...jako pokaždé na našich výletech...
- Trasa -
Jasper - 6th.,bridges P area
cca. 12km zpět
6.th bridges - Maligne Canyon
cca. 8km
1.9.
Toto teče, toto utíká, budíček kolem 11:00, . Jasno - jen v noci docela opět zima...???kdo ví proč. Jedeme se mrknout, jak to vypadá u lanovky na vyhlídovku Whistlers, ale jelikož je nějaký statní svátek pracujících v Kanadě, je plno a ani nás to neláká, proto se ještě rozhodujeme navštívit Maligne Lake a pokochat se pohledem z Bald Hills. Cestav pořádku via. Medicine Lake, kde mám jen já opět problém zachytit cokoli bez člověka, šak my víme jak na ně, až tudy pojedem zpátky nebude tady ani noha. ( no trochu jsem se mílil, ale ne o moc). Maligne Lake . P - vycházíme na výhledovku Bald Hills, někde v půlce se dělíme na dvě skupiny, jedna půjde na vrchol ostřejší JZ trasou, druhá si pak nadchází na finalní dobytí přes stranu SZ. nahoře jseme ale všichni. Ještě před vrcholem potkáváme tlupu, nějakých ženských - no Češky-prej doktorky..., (no pak je smozřejmě potkáváme ještě i v campu a dalšího dne je menší akce). Bald Hills - Dá se říct, že nezklamal, výhled stíháme těšně před zatažením a cesta jak na horu tak dolů se mi moc líbila, dal jsem si takový solo pochod a bylo to fajn. A vrcholové fota stojí za to. Jediné co mi trošku kazilo radost, že všichni máme stejně dobré fotky....:)
No ještě bych zapomněl na cestě zpátky jsem také zdokumentoval - Medicine Lake, téměr souběžně s jendou profi fotografkou, takže kdyby se Vám snad na některé pohlednici pak zdáli fotky povědomé...ano je to tak nejedná se o žádný plagiát, ale o můj originál, samozdřejmě o něco lépe exponovaný. Musel jsem ale slíbit, že to nikde neřeknu, tak to taky raději nikde neříkejte.
..při sestupu ještě potkáme jeden český pár studující v nedalém Edmotnu, doporučeje nám nějaký treky, který i pak realizujeme. Probíráme tématiku medvěd a útok na nebohé turisty - nemáme se dle nich ničeho bát, když trajdáme po lesích v 5-ti, ikdyž si pak vzpomína, že si to jeden méďa rozdal i ze 7-mi turisti...no prdel:) Prostě čechů a moraváků všade hafec...a pak se naučte anglicky:)...
- Trasa -
Jasper - Maligne Lake P-. area -
cca. 100km zpět
Maligne Lake - Bald Hills - ( 2170 mnm)
cca. 11km
2.9.
Budíček se povedl. - 9:00 jako ptáčci. Vyrážíme však opět kolem 11:00 ( díky mně). směr Mt. Robson NP, podobnost s ulicí ve Van, jistě není náhodná. otázka je čí je to vlastně jméno :). Bohužel vládce celých Rockies 3954 mnm Mt. Robsna jistě nepokoříme, chtěli jsme pokud to podmínky dovolí se dostat co možná nejblíže. Tak výsledek byl tak na půl. Vyrážíme trasou k Kinney Lake, pohodová, jen prostě lesem a nic nikde. U Kinney to vypadá už dobře chvíli jdeme po břehu, dáváme výbornou svačinku a chceme se dostat dál. Bohužel počasí se někde kazí a my z časových důvodů nebudeme moci projít soutěskou k vodopádům. Musíme se vzdát, právě včas, začíná pršet a na P je to více než 11km. V euforii nevím z čeho se dělíme na dvě skupiny a Ivan, Svata a já se vydáváme přes deltu Robson rv. zpátky k Kinney Lake....chyba lávky. Delta nás dostává, chceme se dostat na levou stranu po proudu....bez úspěchu řeka se pořád větví v nepřeskočitelné potoky. Ovšem zpátky...NI krok. Takže jeden po druhém začínáme brodit. Dle slov ostatních jsem se nechtěl vzdát naděje na téměř suchý přechod, ale prý to byl dost marný zápas Daňka zahnaného do kouta..., heh :) zkoušel jsem všechno nakonec už jsem skákal i nemožné, ale nešlo jinak musel jsem i já sundat boty....škoda. Jelikož jsem je opravdu sundal jen jednou. Tímto chválim Aku a Warmpeace (kalhoty) za jejich příkladný přístup, bohužel tedy Aku se druhý den na špici jemně odlepily...tak nevím, ještě jsem snad neměl boty, které by mně nějak nepřekvapili....zlaté Saltiky...ikdyž v tómhle potoce to bylo spíš na gumáky heh :) Ale byla to sranda, když už jsme se asi tak po hodině dostali na druhou stranu ke stezce....takže zatímco skupina B byla již v polovině cesty my jsme ještě prakticky nikam nedošli...ale paráda. :)
Po navrátu do campu dáváme menší českou akci v přistřešku, nicméně kromě kouřících kamen nemám co říct. Vím jen že víno docela rychle nebylo....já měl naštěstí pivo.
...rozdělujeme se hlavně kvůli temu, že Doktora pobolíva achylovka a nechce riskovat naše žůžo dobrodrůžo v deltě "říčky":) Jak je psáno výše prdel ohromná - pod dojmem, že řeka bude směrem k jezeru ubývat na síle se vydává vpřed řečištěm...chvíli to vypadá dobře, nějaké srandičky s kmenem a přeskakovaním menších ramen řeky. Pak zjišťováni že řeka naopak na síle přidává, ramena řeky širší-hlubší, voda rychlejší:) Šlo do tuhýho:)
První kdo pochopil, že v botičkách se prostě skrz řeku nedostanem je Bobeš - sundává bačkůrky a už si to mašíruje skrze jedno z ramen řeky - přejde bez úhon - já ještě chvíli šaškuju podél řeky, zkúšám kde nechal tesař díru, ale prd - boty jdou dolů a já do řeky:)
S bobem se obouváme po zdárném brodu řeky - čekujeem kde je Filipka - ten zahnán jak starý nemocný jelen někde do mlází na úplně druhý konec delty chodí sem a tam hledajíc brodík:) - no pobavili jsme se. Ještě nějakou dobu odmítá sundat svoje gumcle:) ale pak prostě musí:))....Za hoďku a něco jsme to v klidu zvádli, úsek který ujde průměrný důchodce za 4 minuty:)...ale stálo to za to...
- Trasa -
Jasper - Mt. Robson NP . P
cca. 100km
P area - delta Kinney Lake - via. Lake -
cca. 22km.
3.9.
Budíček kupodivu po akcičce vklidu . 10:00 Ordinujeme klidový den. Výlet k teplým pramenům Miette Springs. Stavujeme se v Jasperu na nějaké nákupy upomínkových předmětů a pak už opět směr Edmonton - tentokrát se dostáváme až na km 40 od Jasperu heh :) ZDe zabočujeme k Miette. Od odbočky to byla ještě pěkná projížďka nahoru dolů, ale stálo to za to. Ve čtyřech bazénech bylo zajímavě.Dva větší s cca. 40C a pak jeden s 14 a jeden s 22C, no ta 14 byla hodne rychla, ale vydrzet se tam chvilku dalo. Naše krásné úbory mužete slédnout na fotkách. Máme pro Vás i speciální pozici - tzv. Sokolí Slet :)
Večeře při světlech reflektorů naší Jituny.
...tož úborky pohodlné, len troške na těch gulách to nebylo ono:)..vůl nám prostě malý čísla.(to zjišťujem z letáčku kde je vyfocený borec v úborku který na něm skoro visí - na nás rozhodně nevisel:)Ve vodách vegetíme skoro dvě hoďky..fetujem sirnatý opar a je nám dobře. Doktora nechávame v autě - chrápe(měl pěkný chirurgický řez na svém bočku po operaci v čr, tak to nechtěl riskovat...ještě mu z něj sem tam lezly střeva:)...
Cestou zpět jíme v autě osudový chleba se sýrem..osudový pro Honzíka - ten v noci v kempu sází jednu kačenu za druhou kolem svého Husky nebohého stanu a sem tam přidá ...no..šak vy víte co:)...
- Trasa -
Jasper - Miette Springs -
cca. 80km
4.9.
Budíček - s překvapním. Svata stává a natáčí několik Caribu, kteří evidentně spali kolem našich stanů. No věděli, že u Nás jim bude dobře, když se pak ještě na snídani přihnala "šílená" veverka je obraz dokonán. :)
Vyrážíme zpět směr IceFields. směrem na Lake Louise. Dobré počasí a náladu komplikuje jen skutečnost, že byť byla ráno v nádrži skoro ještě čtvrtina, kolem oběda tam není už vůbec nic a to ještě zastavujeme na IceField centru a pak na naší dnešní výhledovce Parker Ridge. No co Vám budu vykládat další pupma 50km a my jeli snad už jen na výpary....heh :)Na výhledovce Parker se nám z neznámých důvodů zatáhlo, ale úplně škaredě nebylo. Dokonce jsme našli jakkési zkameněliny (snad sasanek), bohužel ty nejlepší jsem zapomněl někde další den, tak někdy na ukážku. Každopádně po tom co se vracíme k autu a rozjíždíme se dál ( což bylo dobré znamění, že ještě nějakou šťávu máme ), se nám opět přitěžuje. Značka E - empty, ustupuje někam až na značku TE - total empty heh :) No nebudu to natahovat do další benzinky jsme dojeli a pořádně si oddychli. Jen co jsme již s nějakým benzínem v nádrži vyjeli, podlíž Saskatchewanského crossingu v táhlém kopečku náhle Ivan vykřikne - MEDVĚD !!! a je to tak, hnědý Grizzly si to štráduje přes dálnici, už u něj stála jedna lednička (rozuměj RV - caravan) a tak se taky přidáváme. Fotíme, natáčíme, máme radost, že se nám tedy nakonec podařilo Grizzlyho zahlédnout. V záři těchto zážitků zastavujeme ještě na jedné odpočívce z které bychom se měli po neznačené stezce dostat k Peyto Lake. Lake jsme našli a jediné co jemně narušovalo naši odvážnou večerní procházku bylo vědomí, že Grizzlyho jsme nepotkali zas tak daleko od těchto míst :) No a příhoda na odlehčení. "Doktor" - Zdeněk Vede skupinu na odchodu z jezera, když tu se náhle obrací s vyděšeným výrazem ve tváři...předpokládal jsem, že buďto se mu neudělalo dobře a nebo viděl (medvěda), každopádně prohlašuje: "stop, zpátky musím se vrátit"....všichni udivěně zíráme, doktor pokračuje, ztratil jsem baterky do foťáku (uf jsme si oddychli heh), ptám se:" kolik jsi jich měl - říká 16, hm...(jednu vidím v trávě, tak mu ji podávám a ptám se tak kolik mu jich ještě chybí....) doktor nás všechny omračuje smíchem....to je dobrý jdeme. No tak se pak v tom vyznejte.
....jen krátce:) jet asi 50km na téměř prázdnou nádrž se mě ještě nepovedlo. Ručička statečně okupovala místo po značkou E hodnou chvíli - no tlačili jsme to i očima. Plyn jsem hladil tak jemně jak jemný býval k ženám Oldřich Nový ve svým nezapomenutelných filmech pro pamětníky - zavřete oči, odcházíííím.....
Poznámečka k medvědu - supr-měli jsme z toho radost jako z vánoc když nám bývalo 5let:) Jen se nám trošku utrhl z řetazu Doktor. Za jízdy otevříc posuvné dveře karavanu se jal jjko zuřivý reportér fotit méďu ať to stojí co to stojí. Pak ještě jeho výběh téměř pod kola projíždících aut. Naštěstí ho zkrotila jeho nastávající a místo pronásledování medvěda zalezl zpět dovozu a my mohli pokračovat dále...:)
- Trasa -
Jasper - Icefields center - ParkerRidge - Peyto Lake - Lake Louise
cca. 250km
Parker Ridge - summit (2250 mnm)
cca. 6km
Peyto Lake -
cca. 3km
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama